Łóżka drewniane vs łóżka metalowe. Podobieństwa i różnice.

1
3221
łóżko drewniane

Komfortowy i spokojny sen, to wynik kilku nakładających się na siebie czynników. Z pewnością szybkiemu zaśnięciu sprzyja oczyszczony i wolny od negatywnych myśli umysł, jednak nie zawsze mamy wpływ na tę kwestię. Możemy natomiast dobrać odpowiednią poduszkę, materac oraz oczywiście łóżko drewniane lub metalowe, które będą stwarzały wspólnie optymalne warunki do wysypiania się. Jakich wyborów w tym zakresie warto dokonać?

Zalety i wady łóżek metalowych

Wybór poduszki oraz materaca, to kwestia dość indywidualna. Każdy z nas ma inne preferencje w tym zakresie, a także i konkretne wskazania. Dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem poleca się dość twarde poduszki i materace, które niekoniecznie będą dobrym wyborem wtedy, gdy takich kłopotów nie mamy.

Warto natomiast skupić się na uniwersalnych wskazówkach dotyczących wyboru łóżka. Jakie wady i zalety mają łóżka z metalową ramą? Wśród zalet można wymienić:

– wytrzymałość oraz trwałość,

– dużą odporność na obciążenie,

– solidny materiał,

– stosunkowo niską cenę,

– uniwersalny design.

Takie łóżka posiadają jednak również swoje minusy. Ich oparcie jest sztywne i twarde, dlatego bez poduszki nie można się na nich komfortowo opierać. Poza tym nie posiadają one również możliwości zamontowania szuflad czy też pojemników, które pod łóżkiem bardzo się przydają. Alternatywą mogą być duże kartony chowane pod łóżkiem, które bywają praktycznie niewidoczne.

Zalety oraz wady łóżek drewnianych

Łóżka drewniane są zdecydowanie częściej wybierane, niż modele metalowe. Dlaczego? Ich dużym plusem jest bez wątpienia wygląd. Drewno jest „ciepłe” w odbiorze i bardzo dobrze się prezentuje w każdym wnętrzu. Nadaje mu przytulności i sprawia, że sypialnia naprawdę zachęca do wypoczynku. Poza tym drewno jest również bardzo wytrzymałe i trwałe – szczególnie mowa tutaj o drewnie litym.

Ogromnym plusem łóżek drewnianych, są szuflady oraz pojemniki umiejscowione w ich dolnej części. Obecnie wiele rodzin ma stosunkowo mały metraż swoich mieszkań co sprawia, że trzeba szukać alternatywnych miejsc do przechowywania.

Jakie są natomiast wady łóżek drewnianych? Takie drewno z pewnością trzeba od czasu do czasu konserwować. Poza tym jeśli dostaną się do niego jakieś robaki, a w szczególności korniki, bardzo trudno się ich pozbyć. Niemniej jednak są to naprawdę sporadyczne sytuacje, które niemalże się nie zdarzają. Dlatego tym bardziej warto zwrócić bacznie swoją uwagę na drewno, które obecnie jest najpopularniejszym surowcem do wykonywania łóżek tapicerowanych.

1 KOMENTARZ

  1. Łóżko to na pewno musi być wygodne. I stabilne. Jeśli chodzi o wybór tego mebla, to musi on być na pewno przemyślany. Tak samo jest w przypadku stołu. Na meble-focus.pl/1011-stoly-klasyczne jest dostępna oferta na różne modele. Jednak nie każdy będzie praktyczny i sprawdzi się jednakowo na co dzień jak i od Święta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here