Kosmetyki dla konia

0
879
pielęgnacja konia

Kosmetyki dla konia to specjalne środki pielęgnacyjne, które pomagają w utrzymaniu kondycji zwierzęcia na najwyższym poziomie. Poza suplementami diety, stosowanie kosmetyków poprawia wygląd konia i jego samopoczucie. U konia pielęgnacja obejmuje wiele obszarów, takich jak grzywa i skóra, kopyta i sierść. Konie narażone są na różne schorzenia skórne, jak chociażby popularną lipcówkę. Koniowi, podobnie jak człowiekowi, podaje się leki przeciwalergiczne, pielęgnuje się jego skórę i zwraca uwagę na jego wrażliwe miejsca. Wśród środków pielęgnacyjnych najlepiej się sprawdzają te, które posiadają w swoim składzie aktywne srebro. Doskonale nadają się do odkażania ran konia po mechanicznych otarciach i owadzich ukąszeniach. Konie mają w zwyczaju opędzanie się od owadów. Aby im ulżyć, dobrze jest zastosować specjalne kosmetyki odstraszające owady. Najlepiej do tego nadają się preparaty weterynaryjne, przebadane i certyfikowane, które można nabyć tylko w profesjonalnych miejscach z artykułami pielęgnacyjnymi przeznaczonymi dla konia.

Pielęgnacja sierści i zdrowa skóra konia

Sierść konia, jego grzywa i piękna skóra świadczą o dobrej kondycji zwierzęcia. Już sam widok tych części ciała świadczy o naszej trosce o konia. Do pielęgnowania tych obszarów ciała najlepiej nadają się preparaty, które mają przedłużone działanie. Środki nabłyszczające z brokatem najlepiej nabłyszczają sierść konia. Dostępne są pod postacią szamponu albo balsamu umieszczonego w butelce z funkcją spryskiwania. Pielęgnacyjne odżywki do grzywy i ogona nadają tym częściom niezwykłego wyglądu. Koń wygląda jak z obrazka, piękny, zadbany, zdrowy i odżywiony. Dwufazowa odżywka sprawdza się w podwójnej roli – z jednej strony pielęgnuje ogon i grzywę, wzmacnia strukturę włosa, z drugiej zaś – może być wykorzystana do nabłyszczania sierści konia.

Pielęgnacja kopyt końskich

Kopyta konia są równie ważne, jak jego grzywa, ogon, sierść i skóra. To na nich spoczywa cały ciężar zwierzęcia. Konie przebywające w stajniach mogą czasem doznać urazów kopyt, które powodują ból i dyskomfort. Do pielęgnacji kopyt świetnie nadają się balsamy i maści nawilżające. Można również użyć maści odżywczej albo oleju specjalnie przeznaczonego do pielęgnacji kopyt. Olej z brokatem poza funkcją łagodzenia objawów bólu, nabłyszcza racicę i nadaje jej zdrowego i estetycznego wyglądu. Z problemem gnijących strzałek końskich można sobie poradzić przy pomocy maści i pasty siarczanowej oraz specjalnych preparatów w sprayu.

Systematyczna i staranna pielęgnacja konia przynosi podwójna korzyść – koń jest zdrowy i zadbany, a ponadto świetnie wygląda. Markowe kosmetyki do pielęgnacji konia dostępne są tylko w profesjonalnych miejscach, w których można również znaleźć kosmetyki dedykowane dla zwierząt domowych.