Komu dedykowane jest projektowanie wnętrz online i na czym polega ta usługa?

0
440
projektowanie wnętrz

Istnieją sytuacje, kiedy nie można spotkać się z projektantem, czy też rozmawiać bezpośrednio z wykonawcami. Wiele osób zamieszkuje w zupełnie innym miejscu niż prowadzony remont lub budowa. Mogą też występować inne trudności w przemieszczaniu się, czy po prostu brak wolnego czasu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi projektowania wnętrz online umożliwiającej całościowe wykonanie projektu bez osobistego kontaktu.

Czym jest projektowanie wnętrz online?

Aranżacja wnętrz online jest normalną usługą projektową, różnica między tradycyjną formą projektowania polega jedynie na formie kontaktowania się, jest to zazwyczaj mail, telefon, albo komunikator internetowy. Przygotowanie projektu aranżacji wnętrza, jak również realizacja tej wizji polegająca między innymi na przygotowaniu spisu zakupów oraz różnych zleceń dla wykonawców jest możliwa do wykonania wyłącznie online.

Projektowanie wnętrz online dedykowane jest do wszystkich osób, które chcą rozpocząć prace wykończeniowe w domu lub w mieszkaniu, a z jakichś powodów mają ograniczoną mobilność. Przebieg projektu uzależniony jest, jak we wszystkich zamierzeniach tego typu, od skomplikowania i zakresu prac przedsięwzięcia.

W jaki sposób przebiega projektowanie wnętrz online?

Pierwszy etap tego typu projektu polega na przeprowadzeniu rozmowy, najczęściej telefonicznej, w której określane są potrzeby, oczekiwania i wstępne wytyczne. Bazą do przygotowania projektu są dokładnie wykonane wymiary pomieszczenia, projektant musi zobaczyć skany projektu i zdjęcia miejsca, aby dokładnie zanalizować przestrzeń, która ma być poddana aranżacji. Wszystkie informacje dotyczące miejsca, którego dotyczy projekt, trzeba przesłać projektantowi wraz ze szczegółowymi sugestiami dotyczącymi realizacji usługi, jeśli chodzi np. o kolor mebli, rodzaj materiałów albo zastosowanie określonego stylu.

Następny krok polega na przesłaniu klientowi wstępnych pomysłów, wybranych materiałów, kolorów oraz cen do akceptacji i dokonania poprawek. Po ich weryfikacji projektant wykonuje szkic koncepcyjny wnętrza, w zależności od możliwości projektowych mogą to być nawet trzy wersje. W takiej wstępnej koncepcji projektu aranżacji wnętrza stworzonej przez projektanta można nanosić poprawki, zmieniać ustawienia mebli albo kolory ścian czy podłóg. Na tym etapie dopracowywane są wszystkie szczegóły w celu uzyskania idealnego efektu.

Na koniec na podstawie wcześniejszych etapów tworzone są ostateczne rysunki wykonawcze, lista zakupów oraz reszta elementów, które są niezbędne do wykonania projektu. Projekt techniczny jest podstawą do realizacji wszystkich niezbędnych prac wykończeniowych wnętrza. Przekazanie projektu odbywa się w formie przesłania plików PDF mailem albo w taki sposób, aby klient mógł wydrukować pliki samodzielnie.

Jakie korzyści zapewnia wykonanie projektu aranżacji wnętrz online?

Projekt online daje sporo korzyści, przede wszystkim zapewnia:

  • Oszczędność czasu, ponieważ każda ze stron zarówno projektant, jak i inwestor w dogodnym czasie skupia się na swoich zadaniach, spotkania online można dopasować bardziej elastycznie.
  • Niższe koszty projektu, wynika to między innymi z tego, że nie ma potrzeby dojazdu na miejsce, w którym wykonywany jest projekt, a klient nie musi dojeżdżać do pracowni.
  • Wygoda i komfort, nie ma potrzeby wychodzenia z domu, wszystkie materiały przekazywane są w bezpieczny sposób, mogą być odbierane w dowolnym momencie.
  • Istnieje możliwość współpracy z projektantem z dowolnego, nawet oddalonego miejsca, a nie tylko z okolicy.