Czapki – dlaczego nie zawsze je nosimy?

0
711
czapki

Powszechnie znany związek frazeologiczny mówi, że na złość mamie odmrożę sobie uszy! Co ciekawe niechęć do noszenia czapek nie jest wyłącznie domeną dzieci. My, jako dorośli, równie często tego unikamy. Czy to tylko efekt pozostałości po wieku dziecięcym? A może nieświadoma decyzja powielana również w dorosłym życiu?

Dlaczego nie zawsze nosimy czapkę?

Ostatnimi czasy widok czapek na naszych głowach to mimo wszystko rzadkość. Wpływ na to w szczególności ma moda, która wyparła ten element garderoby. Nienoszenie czapki ma bardzo niekorzystny wpływ na nasz cały organizm. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie przez głowę „ucieka” aż 70% ciepła gromadzonego w organizmie. W efekcie może dochodzić do często pojawiających się infekcji, chorób czy przewiania zatok.

Nie ma reguły, co do tego, kto nie nosi czapek częściej. Na taki wybór decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Najczęściej chodzi o dostosowanie się do otoczenia (efekt tłumu), a także brak swobodności w ułożeniu fryzury. Warto jednak pamiętać, że w obu tych przypadkach można znaleźć satysfakcjonujące rozwiązania. Odpowiedni dobrany fason czapki pozwala na elastyczne podejście do tematu ułożenia włosów. Wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Najistotniejszy jest jednak fakt, że już od dawna czapka nie musi równać się zepsutej fryzurze. Ten element garderoby w ostatnich latach przeszedł całą masę metamorfoz, włączając w to nie tylko wygląd, ale także wzornictwo czy stosowane materiały produkcyjne.

Wyróżnij się!

Noszenie czapki dla wielu może być możliwością oryginalnego wyróżnienia się w tłumie. Jeśli część osób w ogóle jej nie zakłada, już na samym starcie jesteś na wygranej pozycji. Dodatkowo możesz idealnie dopasować ten dodatek do reszty stylizacji. Bogaty wybór asortymentu tylko ułatwia podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej. Szybko przekonasz się, że inni zaczną doceniać Twój nowy look. Z pewnością nie raz usłyszysz pytanie, gdzie kupiłeś tę czapkę? Wtedy będziesz wiedział, że był to najlepszy wybór!

Zdrowie przede wszystkim

Oryginalność i idealnie dopasowana stylizacja to jedno. Najistotniejsze jest jednak nasze zdrowie. W szczególności w zimowe dni, kiedy coraz bardziej jesteśmy narażeni na czynniki zewnętrzne, takie jak niska temperatura. Wtedy powinniśmy dbać o siebie jak najlepiej. Nie bądźmy, jak dzieci ze wspomnianego na początku związku frazeologicznego. Należy pamiętać, że noszenie czapki to przede wszystkim korzyści dla naszego organizmu. To zmniejszanie ryzyka przed infekcjami i chorobami. A dodatkowo – doskonały sposób, by zabłysnąć w towarzystwie nowym wizerunkiem.